Želva Škrabalka

Něco o mně

Pár informací o mně..

Jsme sladkovodní želva - druh želva nádherná. Je mi 11 let - tak že jsem se narodila v roce 1996.Bydlím u pěstounů v akvárku spolu s moji kamarádkou Žofinkou - se kterou se někdy pošťuchujem, až nás musí od sebe odtrhnout (ale jen málokdy, když už si hodně lezem na nervy). K jídlu mám nejradši kupované krmivo pro sladkovodní želvy, šunku a zelený salát.

Za sluných dnů, si vylezu na kameny a vyhřívám se na sluníčku, které proniká do pokoje okny.Někdy mě pěstouni pustí z akvárka, abych se prošla po pokoji. Letní dny trávím v mém venkovním výběhu.

V zimě mám zimní spánek. Ne, že bych pořád spala, ale jen tak polehávám a málo jím a jsem málo aktivní - a taky hodně protivná ( syčím....).

I když se o želvách říká, že jsou pomalé. U mě to moc neplatí. Když chcu tak se dokážu pohybovat docela rychle a to tak, že ani moji pěstouni nestíhaj za mnou běhat jak jsem rychlá!

A proč se vlastně jmenuji Škrabalka? - pěstouni mi dali tohle jméno,proto že hodně škrábu, ale ne že bych to dělala naschvál, je to kvůli tomu, že mám ostré drápky a někdy se chytnu víc a někoho poškrábu. Jinak jsem docela hodné, milé a chytré( hlavně když se jedná o útěky z ohrádky nebo z akvárka) zvířátko!

Základní informace:

Jméno: Škrabalka

Druh: Želva nádherná

Věk: 11let

Váha: 750 g

Délka krunýře: 18,8 cm

Šířka krunýře: 16,5 cm