Želva Škrabalka

Želví řeč

Chtěli byste poznat aspoň trochu jak se právě cítíme?Tak si přečtěte tenhle článek a dozvíte se pár informací o našem dorozumívání a to tělem.

Želva neustále rázuje podél stěny:  Často můžete pozorovat, že  želva leze podél stěny terária a snaží si najít cestu, jak uniknout z výběhu. Nebo se stále snaží vyšplhat v rohu terária až ke konci skla. To je jasným signálem pro to, že výběh zvířeti nevyhovuje. Toto chování je pochopitelné, pokud je želva v novém prostředí krátkou dobu. V tomto případě to můžeme brát jako průzkum velikosti svého revíru. Pokud se tohle chovaní nezmění ani po třech až čtyřech dnech , tak není něco v pořádku. Také silný zápach nebo moc hlasité zvuky mohou ovlivňovat pohodlí želvy.

Hrabání v písku pod vodou: Pokud želva hrabe v písku pod vodou, jedná se většinou o všeobecné hledání potravy, která slouží jako vyplnění času.

Všechny čtyři nohy roztažené: Když leží želva na slunci, roztáhne všechny nohy a hlavu položí na zem, opaluje se cítí se dobře. Pokud ale leží celý den pod výhřevným svělem a ještě k tomu působí slabě, může být těžce nemocná a musí k veterináři.

Vzpřímená poloha: Pokud se želva postaví na všechny čtyři nohy a natahuje hlavu vzhůru, je zvědavá a zajímá se o okolí.

Zatahuje hlavu a nohy: Pokud želva rychle zatáhne nohy, má strach a nechce být dále rušena.